Sihirli Küpe - Avalon ~ Ultima Online

SIHIRLI KÜPE

Görevi Veren NPC: Helen

Görev Başlangıç Yeri: Blackthorne Kalesi / Britain

Görevi Alabilecek Sınıf: Hayvan Eğitmeni

Görevin Hikayesi:

Britain Prensesi Helen, Vesper'e gezisi sırasında bir büyücü ile karşılaşır. Büyücü ona bir elmas kutusu verir. Helen, başta bunu hediye sanar ancak içini açtığında boş olduğunu görür.

Büyücü, bu kutunun sihirli bir kutu olduğunu ve doğru elmas parçaları yerleştirildiğinde sihirli bir şekilde küpeye dönüşeceğini söyler. Bu durum Helen'in ilgisini çekmiştir.

Helen, Britain'e dönünce her yere ilanlar astırır. Onun için bu küpeyi hazırlayacak hayvan eğitmenleri aramaktadır.

Görevin Aşamaları:

1. Helen ile konuşarak görevi alın.Görevi kabul ettiğiniz zaman çantanıza bir adet elmas kutusu düşer. Bulacağınız üç parçayı bu kutuyu kullanarak birleştireceksiniz.2. Birinci Parça: John Amca'nın Yeşil Havucu

Moonglow'un güneybatısındaki çiftliğin hemen yanındaki kulübeye girin. Burada John Amca bulunuyor. Ona TALK diyin.Size pembe tavşanlardan birinin havucunu çaldığından bahsedecektir. Havucun bulunduğu tavşan günde bir kere Moonglow çiftlikte doğmaktadır.Pembe tavşanı bulup öldürün. Cesedine yeşil havuç düşecektir.Bunu John Amca'ya verirseniz size küpenin parçalarından birini verecektir.3. İkinci Parça: Tom Amca'nın Mavi Elması

John'un referansıyla Tom'un yanına gidin. Tom, Delucia'da bir çiftçidir. Hayvanlarından birini iyileştirecek mavi bir elma arıyor.Onunla konuştuğunuz zaman size bir harita verecektir.Haritada mavi elmanın bulunduğu yer görülmektedir. Ancak tam bir konum olmadığı için işiniz oldukça zor. Bir Felucca haritasından, haritadaki yerin neresi olduğunu bulmaya çalışın.Misal, biz görevi aldığımızda yukarıdaki harita verildi. Yukarıdaki haritanın Trinsic'in güneyi olduğunu söylemek kolay. Çünkü genel bir Felucca haritasında kıyıların şekline bakarak ve Trinsic Moongate'e bakarak bu haritanın o bölgeye ait olduğu anlaşılabiliyor.

Doğru yere gittiğinizde elma yerde sabit bir şekilde duruyordur. Onu çantanıza alın.

Tekrar Delucia'daki Tom Amca'ya gidip elmayı verin. Böylelikle ikinci küpe parçası da elinize geçer.

4. Üçüncü Parça: June Hala'nın Altın Yumurtası

Son görev için Occlo/New Haven şehrine gidiyoruz. Burada kuzeydeki kulübelerden birinde June Hala var. Onunla konuştuğumuz zaman son parçanın kendisinde olduğunu ancak onu verebilmesi için bir altın yumurta getirmeni ister.Yumurtalar sadece Kumarhanedeki tavuklardan çıkmaktadır. %5 ihtimalle bir tavuk yumurta taşır.

Burada yumurtalara bakarken tavukları öldürmeyeceksiniz. WAR durumunu kapatın ve tavuklara iki defa tıklayın. Yumurta olup olmadığı söylenir. Varsa çantanıza altın yumurta düşer.5. Küpeyi Helen'e Götürün

Son parçayı da kutuya eklediğiniz zaman artık sihir çalıştırılmaya hazırdır. Son bir kez iki defa tıklayın ve küpe çantanıza gelsin.Küpeyi doğruca Helen'e götürün ve ödülünüzü alın.Görevin Ödülü:

Seviye tamamlama görevi olup ödül vermemektedir.

Kategoriler:
Avalon ~ Ultima Online

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu